Herbata zielona sencha - jedna z najlepszych herbat zielonych

Sencha – zielona herbata działa pobudzająco na organizm. Zawiera uaktywniające centralny układ nerwowy purynę, kofeinę, teobrominę i teofilinę. Posiada cenne dla zdrowia witaminy, przeciwutleniacze i flawonoidy.

Japońska prefektura Shizukoa to kraina obdarzona bogatą w minerały glebą, łagodnym morskim klimatem i obfitym nasłonecznieniem. W tych warunkach wzrasta Sencha – zielona herbata o pełnym smaku i niezrównanym aromacie. Tak jak Francja może się poszczycić setkami gatunków win, tak i Japończycy raczą się wieloma odmianami Senchy. Porównanie do win nie jest bezzasadne, gdyż każdy z gatunków tej bogatej w smak zielonej herbaty  ma swój specyficzny, złożony aromat, zależny od pory zbiorów i sposobu obrabiania. Sencha jest często dużo mocniejsza niż większość zielonych herbat, a wysoka zawartość kofeiny czyni z niej znakomicie ożywiający napój. Z kolei zbawienne dla zdrowia witaminy, przeciwutleniacze i flawonoidy są z pewnością jedną z przyczyn tego, że każdy sędziwy Japończyk , spytany o sekret długiego życia, bez zastanowienia wskazuje na tę bogatą w smaku i aromacie herbatę.

.

Sencha to wysokiej jakości zielona herbata, która nie ulega procesowi fermentacji.Zaraz po zerwaniu  i zgromadzeniu wyselekcjonowanych listków, zostaje poddana procesowi suszenia. Dzięki temu zachowuje wiele cennych składników takich jak polifenole, które w naturalny sposób opóźniają proces starzenia się. Oprócz nich zawiera  mikroelementy: wapń, fluor, żelazo, potas sód i cynk, witaminy A, B1,B2, C, E, K oraz teinę i liczne olejki eteryczne. Katechiny i taniny zawarte  w herbacie Sencha mają silne właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu wymiatają wolne rodniki, przyczyniające się do rozwoju raka. Polifenole, do których należą katechiny, chronią także nasz organizm przed wieloma schorzeniami. Sencha – zielona herbata firmy Sklep Wiązowna posiada wiele właściwości leczniczych. Obniża poziom cholesterolu, pomaga w walce z nadwagą oraz wzmacnia kości. Ma łagodne działanie stymulujące układ krążenia oraz zapobiega zwężaniu się naczyń krwionośnych.Polecana jest diabetykom , ponieważ zawiera goryczki, które zapobiegają wzrostowi poziomu we krwi, regulują wydzielanie żółci, pobudzają apetyt i ułatwiają trawienie, nasilając przy tym procesy redukcji tkanki tłuszczowej. Polifenole obecne w herbacie przyspieszają zamianę tłuszczu w energię, co wiąże się z systematyczną utrata wagi. Dlatego Sencha jest polecana dla osób z nadwagą.  Jej odchudzające właściwości potwierdziły badania prowadzone na Uniwersytecie Genewskim.
Herbatę Sencha należy parzyć nie dłużej niż 3 minuty wodą ostudzoną do temperatury 80 stopni Celsjusza. Parzona w odpowiednich warunkach ma swój jedyny, niepowtarzalny smak i aromat.

Herbata zielona sencha - jedna z najlepszych herbat zielonych

Podobne

Herbata biała Pai Mu Tan - bogactwo antyoksydantów
zastosowanie: zmniejsza ryzyko zachorowań i hamuje rozwój nowotworów, wspomaga koncentrację, opóźnia procesy starzenia

Herbata czerwona pu-erh - zabójca tłuszczu
zastosowanie: zaburzenia trawienia, wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi

Ostrokrzew paragwajski, czyli yerba mate

Najnowsze

Herbata czerwona pu-erh - zabójca tłuszczu
zastosowanie: zaburzenia trawienia, wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi

Herbata Yunnan – wyśmienita herbata zielona, pyszna herbata czarna
Herbata zielona oolong - herbaciany rarytas